Domů > Pískovačky a tryskací zařízení > Mobilní pískovačka bezprašná – injektorová

Mobilní pískovačka bezprašná – injektorová

  • Bezprašná pískovačka, která pracuje na principu okamžitého odsání abraziva po pískování povrchu. Pracuje s uzavřeným oběhem abraziva.
  • Kolem trysky je umístěn speciální kartáč, který zabraňuje úniku abraziva a zároveň pomocí vysavače odsává abrazivo, které by jinak unikalo do prostoru a zpětně ho vrací zpátky. Kartáč je nutno přiložit těsně k pískovanému předmětu (tento kartáč je nutno volit dle pískovaného povrchu – pro rovné povrchy, pro trubky, pro rohy atd.)
  • Tato mobilní injektorová pískovačka lze využít všude tam kde chceme pískovat mobilně. Jelikož tato bezprašná pískovačka je injektorového principu, musíme jí plnit pouze lehkými abrazivy, nejčastěji balotina nebo korund.
  • Pro provádění bezprašných pískovacích prací do hal a provozů je nutno přivést pouze elektrické napájení a stlačený vzduch.

Rekuperace abraziva
Od kartáče pomocí vysavače prochází abrazivo zpátky, před cyklónový odlučovač, kde je odloučen prach.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA BEZPRAŠNÝCH PÍSKOVAČEK ZDE

Popis pískovačky

Mobilní pískovačka s integrovaným odsáváním umožňující nucený oběhem tryskacího média. Výhodou a odlišností oproti jiným podobným mobilním tryskacím jednotkám je zabudovaný elektrický cyklon (230V) umožňující rekuperaci/třídění tryskací směsi, díky čemuž lze abraziva jedné náplně použít vícekrát, čímž je docíleno atributu nižší provozní spotřeby = vyšší ekonomika provozu, rovněž i vyšší čistoty/nekontaminace tryskaných předmětů a obecně mnohem nižší prašnost. Prakticky se jedná o to, že abrazivo, které vyletí tryskou z pistole, která je na ústí opatřena kruhovým kartáčem, zabraňujícím úniku abraziva mimo tryskanou plochu, udělá svou ,,práci“ a ihned po té je nasáto zpět, vyfiltrováno a vráceno do oběhu pískování. Odpad (prach, rez, atd.) vznikající při takovémto tryskání je jímán ve filtrační patroně, kterou po několika hodinách používání tohoto zařízení je nutno vyčistit. Tato pískovačka je tedy vhodná jak pro volné tryskání/pískování v terénu tak především pro práci v interiérech. Svou koncepcí je určena/doporučena pro drobná řemesla ne pro práce velkého rozsahu.

V případě zájmu dozvědět se o tomto výrobku více, včetně i případné praktické ukázky, doporučujeme u nás absolvovat odborné školení.

Technické parametry

Druh: mobilní
Typ (tlakový/injektorový): podtlakový s odsáváním
Kategorie: hobby
Objem (celý), včetně přísl.: 105l
Objem tlak. nádoby: 75l
Objem tlak. nádoby-plnící (pro médium): 95kg
Délka, rádius prac./tryskací hadice: 2,5m
Typ prac. trysky: válcová
Materiál prac. trysky: keramika
Průměr prac. trysky: 6-9mm
Rozptyl tryskacího paprsku: do cca 55mm
Max. doporučená velikost zrna: 1mm
Max. vstupní tlak: 10bar
Pracovní tlak: 4 – 8bar
Spotřeba vzduchu: 450-1450l/min.
Výška: 1050mm
Půdorys: 600mm
Hmotnost-prázdná: 30kg
El. připojení: motor, 230V/50Hz/1200W
Příslušenství: pískovací pistole s tryskou a kruhovým kartáčem
Manipulace: rukojeť, pojezdová kola s brzdou

AKTUÁLNÍ NABÍDKA BEZPRAŠNÝCH PÍSKOVAČEK ZDE

Chcete poradit konkrétní zařízení, které bude nejvhodnější pro váš účel? Zeptejte se nás: Nezávazná konzultace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *