Domů > Pískovačky a tryskací zařízení > Jak vybrat pískovačku? Návod

Jak vybrat pískovačku? Návod

V tomto článku se vám pokusíme poradit, jak správně vybrat pískovačku. Článek bude pojat obecně, pro konkrétní typy a rady ohledně výběru pískováčky přesně pro vaše potřeby nás kontaktuje skrze kontaktní formulář na stránce Kontakt.

Druhy pískovaček

Pískovačky se v rámci nejobecnějšího dělení dělí na mobilní a kabinové. Velice zjednodušeně řečeno mobilní pískováčky jsou vyrobené pro snadné přenášení a pohyb i proto mají název mobilní od slova mobilita= pohyblivost. Oproti tomu u kabinové pískovačky jsou velice imobilní a očekává se, že budou po většinu své životnosti na jednom místě ukotvené například v dílně nebo garáži.

Další dělení pískovaček je podle náročnosti práce a využití. Existují hobby verze pro nenáročné pískování, často s nutnými přestávkami, které ale vzhledem k cílovému zákazníkovi nijak nevadí. Naopak přestávky by vadili při profesionálním pískování, kdy je potřeba pískovat kontinuálně souvisle a přestávky by byly ekonomickou ztrátou pro firmu či živnostníka.

Mobilní pískovačky

mobilní tryskací zařízeníDetailnější dělení mobilních pískovaček je na klasické a bezprašné, které nasávají abrazivo zpátky do nádoby a neunikají žádné nečistoty do okolí. Bezprašné mobilní pískovačky se hodí na pískování v uzavřených prostorách.

Kabinové pískovačky

tryskací box - kabinaKabinové pískovačky sou určené výhradně do uzavřených prostor například dílny či garáže. Nejsou snadno přenositelné a pískování probíhá v uzavřené kabině a neunikají nečistoty do okolí.

Podle čeho se řídit při výběru pískovačky

  • S jakou hrubostí zrna abraziva chcete pracovat (hobby pískovačky zvládnou pracovat do 0,5 mm). Pro práci s abrazivem, které má větší hrubost zrna je zapotřebí profesionální pískovačka.
  • Další parametr důležitý s jak těžkým abrazivem budete pracovat. Hobby pískovačky zvládnou až středně těžká abraziva. Pro těžká abraziva je potřeba profesionální pískovačka.
  • Velikost pískovaného prostoru. Hobby pískovačky nejsou určené na velké plochy.
  • Využití ve venkovním prostředí nebo v uzavřeném.
  • Zda budete pískovačku často přemisťovat.

Mobilní i kabinové pískovačky pro hobby i profesionální použití naleznete ZDE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *