Výhody bezprašné mobilní pískovačky

Bezprašná mobilní pískovačka se oproti běžné mobilní pískovačce znatelně už na první pohled. Bezprašná pískovačka má navíc integrované odsávání. Odsávací hadice je přidělána k tryskové pistoli a na konci je kruhový kartáč. O odsávání abraziva použitého se stará elektrický cyklon. Toto byly obecné informace na úvod, nyní ke konkrétním výhodám tohoto druhu mobilní pískovačky.

Ekonomické výhody

mobilni tlakovy tryskac s odsavanim

Obecně je abrazivo při pískování klasickou mobilní pískovačkou na jedno použití, protože při pískování se roznáší všude po okolí. V případě bezprašné mobilní pískovačky je díky kartáčové hlavni tryskací pistole zachytáváno a nasáto zpátky do nádoby. Předtím než je vráceno do nádoby cestou projde filtrační patronou, která zajistí, že z abraziva je odstraněn prach, rez a další nežádoucí částice. Díky tomu lze abrazivo znovu použít. Profesionální bezprašné pískovačky s vracením abraziva zpátky do nádoby mohou sloužit k nepřetržité práci. Pouze je potřeba po několika hodinách pískování pročistit filtr od nahromaděných odpadních částic.

Vhodné do interiérů

Použití mobilní pískovačky klasické v interiéru není nejlepší nápad, protože by abrazivo, prachové a další odpadní částice vznikající při pískování byly naprosto všude po interiéru. Naopak dobrý nápad je využít do interiéru bezprašnou mobilní pískovačku, která odsaje 99 % abraziva a odpadních částic, aniž by došlo k úniku do okolí. Příklady využití v interiéru mohou být v rámci renovace kamene ve sklepení nebo cihel. Renovace dřevěných trámů ve střešní konstrukci nebo využívání pískovačky v garáži například při renovaci motocyklu či automobilu.

Výhody bezprašné mobilní pískovačky v bodech

  • Vhodná i do uzavřených prostorů
  • Recyklace abraziva a jeho vícenásobné využití
  • Zabraňuje úniku abraziva a nečistot do okolí s účinností až 99 % Mobilní a snadno přenositelná.

Bezprašné mobilní pískovačky pro hobby i profesionální použití naleznete ZDE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *