Domů > Pískovačky a tryskací zařízení > Výhody bezprašné mobilní pískovačky
Zelené mobilní pískovačky

Výhody bezprašné mobilní pískovačky

Bezprašná mobilní pískovačka se oproti běžné mobilní pískovačce znatelně už na první pohled. Bezprašná pískovačka má navíc integrované odsávání. Odsávací hadice je přidělána k tryskové pistoli a na konci je kruhový kartáč. O odsávání abraziva použitého se stará elektrický cyklon. Toto byly obecné informace na úvod, nyní ke konkrétním výhodám tohoto druhu mobilní pískovačky.

Ekonomické výhody

mobilni tlakovy tryskac s odsavanim

Obecně je abrazivo při pískování klasickou mobilní pískovačkou na jedno použití, protože při pískování se roznáší všude po okolí. V případě bezprašné mobilní pískovačky je díky kartáčové hlavni tryskací pistole zachytáváno a nasáto zpátky do nádoby. Předtím než je vráceno do nádoby cestou projde filtrační patronou, která zajistí, že z abraziva je odstraněn prach, rez a další nežádoucí částice. Díky tomu lze abrazivo znovu použít. Profesionální bezprašné pískovačky s vracením abraziva zpátky do nádoby mohou sloužit k nepřetržité práci. Pouze je potřeba po několika hodinách pískování pročistit filtr od nahromaděných odpadních částic.

Vhodné do interiérů

Použití mobilní pískovačky klasické v interiéru není nejlepší nápad, protože by abrazivo, prachové a další odpadní částice vznikající při pískování byly naprosto všude po interiéru. Naopak dobrý nápad je využít do interiéru bezprašnou mobilní pískovačku, která odsaje 99 % abraziva a odpadních částic, aniž by došlo k úniku do okolí. Příklady využití v interiéru mohou být v rámci renovace kamene ve sklepení nebo cihel. Renovace dřevěných trámů ve střešní konstrukci nebo využívání pískovačky v garáži například při renovaci motocyklu či automobilu.

Výhody bezprašné mobilní pískovačky v bodech

  • Vhodná i do uzavřených prostorů
  • Recyklace abraziva a jeho vícenásobné využití
  • Zabraňuje úniku abraziva a nečistot do okolí s účinností až 99 % Mobilní a snadno přenositelná.

Bezprašné mobilní pískovačky pro hobby i profesionální použití naleznete ZDE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *